Kanał ATOM Kanał RSS

Eliminacje do mistrzostw świata RPA 2010

sobota, 10 października 2009 22:10
Skocz do komentarzy
Zbliża się godzina 22.00, powoli rozjaśnia się sytuacja w grupach eliminacyjnych do mistrzostw świata. Na pewno coś rozjaśniło się w grupie "polskiej", bo nasi zawodnicy przegrywają po godzinie gry 0:1 i w czeskiej stolicy kończy się jakakolwiek nadzieja na występy w RPA.

PORAŻKA NA SPOKOJNIE

Drużyna Majewskiego, której zadaniem jest doczołganie się do końca eliminacji z jak najmniejszymi obrażeniami przegra zasłużenie, choć bez wstydu. Zero walki, zero ambicji. Oglądamy dobrowolne poddanie się karze i wypełnienie klątwy jaką rzucili na całą szajkę PZPN kibice. Od początku mówiło się o braku presji, że musimy postawić wszystko na jedną kartę i warto podjąć ryzyko. Przecież w końcu mamy jeszcze cień szansy na awans do baraży. Bzdury. Nawet Polczak bardzo dobrze wiedział, że jest to beznadziejna sytuacja i tylko dlatego wybiegnie dzisiaj w pierwszym składzie.

Tymczasem na 10 minut przed końcem meczu w Pradze przegrywamy już 0:2, a Szpakowski nieudolnie próbuje tłumaczyć przyczyny porażki. Szacunek dla ojczyzny niestety nie pozwala mu na obiektywne podsumowanie gry naszej reprezenatcji więc bez żalu można zmienić kanał. Dużo bowiem działo się na innych boiskach.

SERBIA FINISZUJE

Kibice w Irlandii przez 18 minut mogli się cieszyć z prowadzenia nad mistrzami świata, Włochami. Głowy do góry tej nocy będą na pewno nosić dzisiaj Ukraińcy, którym udało się pokonać pewnych awansu Anglików. Serbia mocnym akcentem wygrywa grupę eliminacyjną wysoko pokonując Rumunów. W dzisiejszym hicie Rosjanie we własnym kraju dali się ograć Niemcom, choć byli godnym przeciwnikiem.